Kalitenin ve Güvenirliğin Adresi

Haber ve kalite aynı adreste ortaya çıkan metinler olarak bilinmektedir. Çünkü kaliteden ayrı ne haber düşünebilir ne de bilgi. Bu yüzden yıllardır insanlara hizmet sağlayan haber sitemiz kaliteden ibarettir. Biz bu sektörde diğer, haber siteleri gibi haberi en iyi şekilde yayım insanları bilgilendirmek istemekteyiz. Çünkü üzerinde yaşadığımız dünya ancak bilgilenirsek güzel bir şekil alacaktır.

Kalite tesadüf mü?

Kalite bilindiği üzere tesadüf mü şans mı gibi tartışmalar yapılmaktadır. Bu kesinlikle iddiasızdır. Yıllardır sektörde hizmet veren ekibimiz kalite ve sevgi ile yola çıkmıştır. Sevgisiz bir şeyin olmayacağı gibi kalitesiz de haber olmaz. Bunun için neler yapılabilir;

  • Haberler en iyi şekilde yazılır
  • Haberlere sevgi katılır
  • Haberler 5n1k kurallarına göre yazılır
  • Haberlerde eleştiri değil nesnellik aranır
  • Haberler paylaşılmalı ve kalitesini göstermelidir
  • Haberler kalite işidir ve asla tesadüflük bulunmaz

Haber paylaşımı için neler gerekli?

Haber paylaşımı yüzde yüz özgündür. Bu yüzden insanlara paylaşılmasında hiçbir sorun yoktur. Haberlerin temel niteliği zaten paylaşma üzerine kurulur. Haber paylaşımı için çok basit bir şekilde; haberleri en iyi şekilde yazan ve yöneten editör gereklidir, Haberleri okuyan bir halk gereklidir. Haber diline hakim insanlar gereklidir. Haber paylaşım düğmelerin sitede yer alan kalite gerkelidir. Habere ulaşmak isteyen yıl içerisinde 70 milyon insan bulunmaktadır. Bu rakam sadece Türkiye için geçerlidir. Haber hem doğrudan olmalı hem de dolaylı olmalıdır. Haberlerde nesnellik aranmalı özgünlüğe nadiren yer verilmelidir. Haberlerin kaliteli olması için mutlaka ofis açılmalıdır.